18 december 2025

SGP: Stop het geweld tegen christenen in Nigeria!

Op 21 november werden 315 kinderen op school ontvoerd in Papiri, Nigeria. Helaas geen op zichzelf staand incident want geweld tegen christenen door islamistische groeperingen is dagelijkse praktijk in het land. In debat hierover roept SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen de Nigeriaanse autoriteiten en de Europese Commissie op om te zorgen dat dit geweld stopt. Bekijk of lees de bijdrage van Bert-Jan Ruissen op woensdag 17 december in het Europees Parlement in Straatsburg hieronder. 

Ontvoerd door zwaarbewapende groepen.
Spoorloos.
Het zal je kind maar zijn.

Dit is geen incident, maar dagelijkse realiteit in Nigeria.
De aanval op de christelijke St Mary-school staat symbool voor het structurele geweld dat Noord- en Midden-Nigeria teistert. Christelijke scholen en gemeenschappen zijn herhaaldelijk doelwit van ontvoeringen en aanvallen door gewapende groeperingen.

Dat een deel van de kinderen is vrijgelaten, is goed nieuws.
Maar er zijn ook nog heel veel vragen:
- waarom zijn er nog geen arrestaties verricht?
- waarom zijn de getroffen gemeenschappen zo laat geïnformeerd?

Laten we de Nigeriaanse autoriteiten maximaal onder druk zetten om het geweld te stoppen. En ook onder ogen zien dat we te maken hebben met terroristische islamitisch geweld tegen christenen. En ik herhaal nog maar eens mijn oproep: stel die EU-gezant voor de godsdienstvrijheid aan. Waar wacht de Commissie nog op?